Składamy skargi na zamykanie uczelni. Jest już pierwsza odpowiedź

W imieniu Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół! w ubiegłym tygodniu złożyłem skargi (z kopią do MEiN) do rektorów Uniwersytetu Białostockiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i łódzkiej filmówki, którzy już podpisali zarządzenia o wprowadzeniu zdalnej fikcji z powodu rosnących cen energii lub się do tego przymierzają. Mamy już pierwszą, merytoryczną i optymistyczną odpowiedź.


Oto odpowiedź przesłana przez Pana Krzysztofa Brzezowskiego, Rzecznika Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, TV i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi.


Szanowny Panie,


dziękujemy za tę troskę i apel.


Doskonale zdajemy sobie sprawę z wad zdalnego nauczania, zwłaszcza w naszej Szkole Filmowej w Łodzi, w której już od pierwszego roku studentki i studenci realizują filmy i mają intensywny program zajęć praktycznych. Pragnę zauważyć, że decyzja władz naszej Uczelni nie wprowadza nauczania zdalnego od 1 stycznia 2023 roku, ani nie zamyka Szkoły. Ta decyzja dotyczy wydłużenia przerwy świątecznej od zajęć dydaktycznych, która rozpocznie się 23 grudnia 2022 roku i potrwa do 29 stycznia 2023 roku. Wracamy do zajęć 30.01.2023 roku.


Tu szczegóły Zarządzenia w sprawie organizacji roku akademickiego 2022/2023 w Szkole Filmowej w Łodzi, na które się Pan powołuje:

http://bip.filmschool.lodz.pl/userfiles2/Zarz%C4%85dzenie%20Nr%2027_2022.pdf


Na tę chwilę nie przewidujemy prowadzenia zajęć w trybie zdalnym.


Zmiana kalendarza roku akademickiego zakłada przedłużenie przerwy świątecznej i obejmuje ferie zimowe dla województwa łódzkiego oraz kontynuację semestru zimowego w lutym 2023 roku, z sesją i przerwą międzysemestralną w tym miesiącu, w drugiej jego połowie.

Zakończenie semestru letniego przewidziane jest na koniec czerwca 2023 roku.

To oznacza, że ani semestr zimowy, ani letni nie są skrócone, a jedynie przesunięte w czasie.


Zaplanowana na styczeń przerwa świąteczna pozwoli na prowadzenie niezakłóconej działalności dydaktycznej i artystycznej w sposób zaplanowany, bez konieczności podejmowania doraźnych decyzji w sytuacjach kryzysowych w nadchodzącym roku akademickim oraz na wygenerowanie znaczących oszczędności, wynikających z rosnących kosztów nośników energii, prądu i ogrzewania.


Z poważaniem,

Krzysztof Brzezowski”.


Trzymamy mocno za słowa Pana Brzezowskiego i mamy wielką nadzieję, że zdalna fikcja nigdy więcej nie zagości już na prestiżowej łódzkiej filmówce.

Komentarze

Popularne posty