Dziesięć bardzo ważnych pytań do ministra Przemysława Czarnka

Od marca 2020 r. złożyłem setki pism, skarg, zażaleń, odwołań, informacji, petycji, interwencji itp. w sprawie obrony edukacji stacjonarnej w Polsce. Oczywiście najwięcej do Ministerstwa Edukacji i Nauki, z którym niemalże jestem w stałym kontakcie korespondencyjnym. Właśnie wysłałem dziesięć bardzo ważnych pytań ministrowi Przemysławowi Czarnkowi.

1. W ilu polskich szkołach i uczelniach używane są aplikacje firm Microsoft i Zoom do tzw. zdalnej nauki?
2. Na jakiej podstawie prawnej aplikacje obu firmy są wykorzystywane do zdalnej nauki w polskich szkołach i uczelniach?
3. Czy zgodę na korzystanie z aplikacji obu firm wyrazili rodzice/ opiekunowie prawni uczniów/ studenci oraz nauczyciele i kadra akademicka?
4. Na jakiej podstawie prawnej firma Microsoft stworzyła w wielu polskich szkołach np. w Warszawie, platformy cyfrowe do tzw. zdalnej nauki?
5. Jaki jest koszt stworzenia takich platform przez firmę Microstoft dla budżetu państwa?
6. Jak wygląda regulacja prawna dotycząca przetwarzania danych osobowych, wizerunku, ochrony prywatności uczniów, studentów, nauczycieli, kadry administracyjnej i rodziców, do jakich mają dostęp firmy Microsoft i Zoom?
7. Czy znane są Państwu badania i raporty naukowe na temat szkodliwość zdalnego nauczania?
8. Czy znane są Państwu dokumenty międzynarodowe (z Global Education Futures i raport UNESCI z marca 2021), w których prognozuje się stopniową likwidację stacjonarnych szkół i uczelni?
9. Co Państwo zrobili, aby przeciwdziałać szkodom wyrządzonym uczniom i studentom przez zdalne nauczanie?
10. Czy zamierzają Państwo bronić istnienia szkół i uczelni stacjonarnych w Polsce? Czy skupią się Państwo na dalszej promocji i dofinansowywaniu edukacji cyfrowej dzieci i młodzieży?

MEiN poinformowało mnie, że z uwagi na potrzebą pozyskania i analizy informacji, odpowiedzi na moje pytania, otrzymam w nieco późniejszym terminie, tj. do 1 listopada br. Czekamy. 

 

Komentarze

Popularne posty